Na eBayu możesz sprzedać 50 groszy za 500 złotych

Jak łatwo zarobić pieniądze? Sprzedać 50 groszy za 500 złotych. Na eBayu to działa. Ta aukcja może wprawić Polaka w osłupienie!

Sposobów na zarabianie jest bez liku. Jedni pracują na etacie, inni prowadzą swoją firmę, jeszcze inni zarabiają na pieniądzach. Wydaje się, że trzeci sposób to inwestowanie i po prostu życie z odsetek od zainwestowanych sum. Okazuje się jednak, że można to robić jeszcze inaczej. Np. sprzedawać polskie drobniaki w internecie za znacznie większe pieniądze. Np. 50 groszy za 134 dolary, czyli około 500 złotych.

Jak to zrobić? Jeden ze sposobów to przerobienie monety na naszyjnik. Taki trik stosowany jest już przez szereg pomysłowych sprzedawców w sieci. Wiele aukcji znaleźć możecie na popularnych zagranicznych serwisach - jak choćby eBay. Cena, po której sprzedawany jest naszyjnik, nie zależy od nominału monety, z której został wykonany. Przykładowo 5 złotych można sprzedać za około 480 złotych, ale są też naszyjniki z pięciogroszówek za 320 złotych.

No dobrze - wiadomo, że te najdroższe naszyjniki wykonywane są z dodatkiem złota - np. ze złotym łańcuszkiem lub warstwą kruszcu na wizerunku orła. Ale powoli można też zarobić nawet na najzwyklejszych drobniakach. Dwa złote z 2008 roku zawieszone na normalnym łańcuszku kulkowym kosztuje w przeliczeniu na polska walutę ponad 56 złotych.

Jednak prawdopodobnie bardziej opłacalna jest sprzedaż nominału 1 złoty, bo można go sprzedać za 3 złote mniej niż 2-zlotówkę - 53 złote. Polecamy zamienić nominał 2 złote na 1 złoty - w ten sposób możecie zarobić około 106 złotych zamiast wspomnianych 56. za dwa złote. Przelicznik prosty!

Co myślicie, spróbujecie swoich sił w handlu na eBayu?

Więcej: