Jak wygląda od środka człowiek, który śpiewa? Taki obraz zarejestrował rezonans magnetyczny

Wokaliści często słyszą komplementy pod adresem swojego głosu. Wielu fanów zachodzi w głowę, jak to możliwe, że z taką łatwością wydobywają z siebie tak piękne dźwięki. A gdyby tak zajrzeć pod skórę i na własne oczy zobaczyć, jak pracuje nasz aparat mowy podczas śpiewu? Dzięki rezonansowi magnetycznemu to jest możliwe.

Zachwycamy się muzyką, a przede wszystkim jej twórcami. Wiele gwiazd nieraz usłyszało od fanów, że musiało urodzić się z talentem do śpiewu i fenomenalnym głosem.

Oczywiście każdy talent trzeba rozwijać i pracować nad techniką. A jeszcze większe wrażenie powinien zrobić na Was film, który pokazuje, jaką pracę wykonuje aparat mowy, który wydaje dźwięki.

Największą uwagę według internautów przykuwa język, który wygląda niczym… rozśpiewany ludzik. Zobaczcie sami :).

Przed rezonansem magnetycznym niczego nie ukryjesz…

Dzięki takim urządzeniom jak rezonans magnetyczny naukowcy mogą szczegółowo badać ludzkie ciało od środka oraz zgłębiać najbardziej „intymne” zagadnienia.

Trudno inaczej nazwać nagranie, które zrobiło w sieci furorę. Myślałeś, że już nic Cię nie zaskoczy? Zwłaszcza, że nagie ciała i soft porn otaczają nas niemal na co dzień. Okazuje się, że seks oglądany na ekranie rezonansu magnetycznego to coś zupełnie innego. Coś co na długo zapadnie Wam w pamięć.

Radio ZET/SJ

Więcej: