Jakóbiak chciał sławy na Zachodzie? To się doigrał

Dwa tygodnie temu Łukasz Jakóbiak, czyli autor "20m2 Łukasza", sprytnie wprowadził wszystkich w błąd, twierdząc, że został zaproszony do jednego z najbardziej znanych programów telewizyjnych w USA - "The Ellen DeGeneres Show", prowadzonego przez słynną Ellen DeGeneres. Potem okazało się, że była to mistyfikacja. YouTuber liczył, że wzbudzi zainteresowanie tamtejszych mediów, a może i samej Ellen. Niestety, efekt jest chyba odwrotny od zamierzonego.

"Kochani, udało się!!! Ellen DeGeneres zaprosiła mnie do programu. UMARŁEM Lecę do Los Angeles NIE WIERZĘ" - ogłosił w swoich kanałach społecznościowych Łukasz Jakóbiak na początku marca. Ogłoszenie to brzmiało na tyle wiarygodnie, że media i fani Łukasza szybko podchwycili temat i gratulowali mu niesamowitego osiągnięcia, bo tym byłby występ u jednej z najsłynniejszych amerykańskich osobowości telewizyjnych, która w swoim talk show gości największe światowe gwiazdy.

Łukasz Jakóbiak nie ukrywał wcześniej, że poznanie Ellen jest jednym z jego marzeń. Miał też nadzieję na zyskanie popularności w USA i zdobycia zainteresowania swoimi wykładami motywacyjnymi, które prowadzi od pewnego czasu. Kiedy okazało się, że wizyta Łukasza u Ellen to mistyfikacja, bańka pękła, czar prysł i zainteresowanie youtuberem opadło. Teraz okazuje się, że autor "20m2 Łukasza" rzeczywiście zyskał pewną "sławę" wśród amerykańskich blogerów. Jednak nie poszło to chyba w tę stronę, którą zakładał Jakóbiak.

Fałszywy odcinek programu "Ellen Degeneres Show", stworzony przez Łukasza Jakóbiaka, doczekał się niezbyt miłych komentarzy wśród amerykańskich youtuberów. Jeden z nich, H3H3, wprost wyśmiał wielki plan Polaka. "To będzie smiertelna dawka promieniowania" - zaczyna H3H3. "Na początku możecie czuć się dobrze, ale po trzech dniach będziecie martwi". Amerykanin najpierw zarzucił Jakóbiakowi, że namawia internautów do spamowania w sieci jego fejkowym odcinkiem show Ellen, potem wyśmiał fałszywy telefon od producentów show, a na końcu jeszcze ośmieszył "dziwaczną, głupkowato wyglądającą niby-Ellen". Ale pojawia się też wiele mocniejszych komentarzy. "Ellen będzie k***sko przerażona" - dodaje H3H3.

Oto cały materiał.

Jak widać, materiał amerykańskiego youtubera został wyświetlony już ponad 1,2 mln razy. Pod filmikiem pojawiają się przeróżne komentarze. "Najbardziej przerażające wydaje mi się to, że on tak dobrze udawał zaskoczonego" - pisze ktoś. Ale ktoś inny stwierdza: "No dajcie spokój - przecież rozmawiamy o show Ellen. Zdecydowanie ten gość tam będzie jeśli ona to podłapie". Niektórzy krytykują H3H3: "Zdajecie sobie sprawę, że przez to, że zrobiliście ten filmik, setki ludzi przekażą to Ellen, a ona będzie to chciała zobaczyć. potem zacznie zorzważać, czy go zaprosić. I nawet jeśli tego nie zrobi, to jednak on wtedy znajdzie się najbliżej Ellen, jak tylko to w jego życiu będzie możliwe. To wy jesteście siłą jego wizualizacji".

I nie sposób z ostatnim komentarzem się zgodzić. A Łukaszowi Jakóbiakowi o to przecież chodziło.

RadioZET.pl/AS

Więcej: