Dziennikarz TVN24 został pogryziony przez pluskwy

Jakub Porada, dziennikarz stacji TVN24, zamieścił na Facebooku zdjęcie swojej ręki, która została... pogryziona przez pluskwy. Prezenter zaznaczy pod fotką, że insekty zaatakowały go w jednym z hoteli w Wiśle. 

– Chcesz spotkać się z pluskwami? Jedź do Krokusa w Wiśle na Górnośląskiej. Ja już tydzień mam pamiątki – napisał Jakub Porada na Facebooku, gdzie umieścił też przerażające zdjęcie swojej ręki.

Pluskwy to pasożyty, które lubią gromadzić się w starych domach. Kryją się w zakamarkach, np. w szczelinach podłogi, a atakują głównie nocą. Wystarczy położyć się łóżka, w miejscu, gdzie się zalęgły, by rano obudzić się pokąsanym, z brzydkimi czerwonymi plamami na całym ciele. 

Pluskwa domowa lubi brudne i zakurzone miejsca. Dziennikarz tym wpisem nie zrobił więc reklamy hotelowi w Wiśle. Miejmy nadzieję, że właściciele wezmą sobie jego słowa do serca i przeprowadzą gruntowne porządki w hotelu. Skutecznym środkiem na pluskwy są płytki nasycane specjalnym środkiem owadobójczym, który uwalnia się nawet przez trzy miesiące. 

Radio ZET/SI