Janusz Panasewicz jurorem w Idol 5. Kiedy start programu?

Kto będzie w jury „Idol 5." – programu, który będziemy oglądać już wiosną 2017 roku? Do jury nowego „Idola" dołączył właśnie Janusz Panasewicz. Obok niego zasiądą Elżbieta Zapendowska i Ewa Farna. 

Kto będzie w jury Idol 5.?

- Janusz Panasewicz został trzecim jurorem talent show „Idol”, który po 12 latach wraca wiosną przyszłego roku na antenę Telewizji Polsat – powiedziała Wirtualnym Mediom Nina Terentiew, dyrektor programowa stacji. Panasewicz w jury „Idol 5." będzie zasiadał razem z Elżbietą Zapendowską i Ewą Farną. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie czwartym członkiem jury.

Janusz Panasewicz jest znany z udziału w formacji Lady Pank, z którą związany jest od 1982 roku. Panasewicz jest nie tylko wokalistą zespołu, ale i autorem tekstów piosenek na kilku krążkach Lady Pank, w tym słów do takich utworów, jak: „Młode orły”, „Na granicy”, „Znowu pada deszcz”, „Słońcem opętani” czy „Heroina". Wydał też kilka solowych płyt.

Jury Idola 5.: znamy częściowy skład

Elżbieta Zapendowska pojawiła się we wszystkich polskich edycjach programu, podobnie jak Jacek Cygan i Robert Leszczyński, który zmarł w 2015 roku. W ostatnim „Idolu" wystąpili także Marcin Prokop i Maciej Maleńczuk, którzy zastąpili na tym miejscu Kubę Wojewódzkiego. Ewa Farna występowała jako juror w programie „X Factor". Dla Janusza Panasewicza będzie to pierwszy występ w roli jurora w programie rozrywkowym, choć wcześniej plotkowano, że może wystąpić jako trener w „Voice of Poland". 

Idol 5.: premiera wiosną 2017 

Program „Idol" jest jednym z najbardziej znanych programów rozrywkowych na świecie. W naszym kraju pierwsza edycja wystartowała w styczniu 2002 roku, a ostatnią – czwartą widzowie Polsatu mieli szansę oglądać w 2005 roku.  I to właśnie od „Idola" zaczęła się wielka medialna przygoda Kuby Wojewódzkiego. Zwycięzcami show byli: Alicja Janosz, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka i Maciej Silski. Popularność dzięki udziałowi w programie zyskali również m.in. Ewelina Flinta, Szymon Wydra, Tomek Makowiecki, Ania Dąbrowska, Mariusz Totoszko, Damian Aleksander, Paweł Kowalczyk, Bartosz Król, Marta Smuk czy Sławek Uniatowski. Program „Idol" wraca do telewizji i będziemy mogli oglądać go już wiosną 2017 roku w telewizji Polsat.

Radio ZET/SI