Sowa ujeżdża… zabawkowego konia. Dzisiaj nie zobaczysz nic bardziej dziwnego

Internet pełen jest śmiesznych zwierząt, których oglądanie skutecznie umila nam czas. Czasami jednak trafiają się „perełki”, o których długo nie możemy zapomnieć. Jedną z nich jest właśnie to nagranie, które zyskuje popularność na Instagramie.

„Każdy znajdzie rumaka godnego samego siebie” – czytamy pod filmem opublikowanym na instagramowym koncie choco.owl. Rzeczonego rumaka znalazła właśnie mała sówka, która właśnie staje się najpopularniejszym ptakiem w mediach społecznościowych.

Sowa, która przez wielu została okrzyknięta sowo-kowbojem, na co dzień mieszka w Japonii. Jeszcze jako pisklę została znaleziona przez pewną kobietę, która postanowiła się nią zaopiekować. Spędzając każdą chwilę z ludźmi, ptak bardzo się do nich przyzwyczaił. W pewnym momencie zaczął nawet przejawiać zachowania innych zwierząt, z którymi mieszkał pod jednym dachem.

Właścicielka „sowo-kowboja”, widząc wyjątkowość ptaka, założyła profil na Instagramie. Zamieszcza na nim zdjęcia i filmy, w których główną rolę gra oczywiście jej pupil.

Sowa stała się również główną atrakcją restauracji, którą prowadzi jej właścicielka. Za dodatkową opłatą klienci mogą zjeść obiad w jej towarzystwie czy po prostu zrobić sobie z nią zdjęcia. Podobno chętnych nie brakuje.  

Pogłaskaj jeża… w restauracji

Japońska kawiarnia, w której można spotkać sowę, nie jest jedyną, która oferuje takie niecodzienne atrakcje. W Tokio powstała niedawno restauracja „Harry Cafe”, gdzie oprócz zjedzenia obiadu i wypicia dobrej kawy, klienci mogą przebywać w towarzystwie jeży.

"

Chcieliśmy pokazać ludziom uroki jeży. Zazwyczaj kojarzone są one z trudnymi zwierzętami, jednak w rzeczywistości są one bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi – powiedziała baristka w „Harry Cafe”, Mizuki Murata. "

W tej japońskiej kawiarni mieszka prawie 30 jeży. Na co dzień przebywają w przeszklonych akwariach, ale za dodatkową opłatą (ok. 50 zł), każdy z odwiedzających może przez godzinę przytulać jeża. 

Radio ZET/SK

Więcej: