Wściekły Janowicz zdemolował komputer na wizji!

Jerzy Janowicz nie ma ostatnio dobrej passy. Polskiemu tenisiście nie idzie nie tylko na korcie, ale nawet...przed komputerem. Na jednym z filmików udostępnionych w sieci widać, jak 25-latek z furią rozwala klawiaturę po przegranej potyczce w popularnej grze „Counter Strike".

W marcu tego roku Mirosław Żukowski z „Rzeczpospolitej" twierdził, że Janowicz mógł uzależnić się od gier komputerowych. – On żyje w swoim świecie. Najważniejsze dla niego wydają się gry komputerowe, od których nie może się oderwać. Stan podobno jest tak poważny, że wymaga leczenia u specjalisty od uzależnień – pisał dziennikarz.

Janowicz zdenerwował się po tym, jak jego postać w grze „Counter Strike" zastrzelił Piotr „Izak" Skowyrski. Na nagraniu widać, jak polski tenisista ze złością rozwala klawiaturę. W grze przegrał 1200 dolarów, a do tego musi dołożyć koszt sprzętu – i to zapewne nie najtańszego. 

Janowicz z powodu kontuzji kolana nie grał w tenisa w pierwszej połowie tego roku. Wrócił co prawda na igrzyska w Rio i US Open, ale przegrał tam pierwsze mecze – z Gillesem Mullerem i Novakiem Djokoviciem. Na początku września udało mu się zwyciężyć w pojedynku w Genui, obecnie jest 169. tenisistą świata.

Radio ZET/SI