Jesteś moją ojczyzną - nowa turecka superprodukcja bije rekordy popularności

Wspaniałe wiadomości dla fanów serialu "Wspaniałe Stulecie". Kilka dni temu w tureckiej telewizji swoją premierę miał 1. odcinek nowego serialu historycznego pt. "Vatanım Sensin" - "Jesteś moją ojczyzną" - z udziałem Halita Ergença, czyli Sułtana Sulejmana ze "Wspaniałego Stulecia". Gdzie oglądać serial w polskiej wersji?

Oprócz "wspaniałostuleciowego" Sułtana Sulejmana w serialu zobaczymy Bergüzar Korel, znaną m.in z serialu "Karadayi". Para spotkała się ponownie na wspólnym planie po ponad 10-letniej przerwie (ostatnio występowali razem w serialu "Tysiąc i jedna noc").  W serialu syna greckiego dowódcy – młodego i ambitnego Leona gra także Boran Kuzum (znany z roli księcia Mustafy w serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kosem").

O czym jest serial "Jesteś moją ojczyzną"?

Produkcję serialu zapowiadano już ponad rok temu, ale dopiero 27 października miał swoją premierę na tureckim kanale telewizyjnym Kanal D. Serial opowiada o tragicznych wydarzeniach w Izmirze w roku 1918 podczas I wojny światowej. Halit to męski Major Cevdet o sercu patrioty, pałający miłością do swej ojczyzny. Azize to idealna żona i matka. Niestety wezwanie na bitwę i następujące po niej wydarzenia rozbijają rodzinę; już nic nigdy nie będzie takie jak kiedyś.

Serial kręcony był w Stambule, Izmirze i najrozmaitszych zakątkach Morza Egejskiego. Początkowo jego tytułem miało być "Vatan Haini", co oznacza "zdrajcę ojczyzny". Aby jego tytuł nie kojarzył się z tragicznymi wydarzeniami z 15 lipca, producent zdecydował się zmienić go na "Vatanim Sensin".

"Jesteś moją ojczyzną" w polskiej TV?

Po premierze 1 odcinka jego notowania wskoczyły od razu na pierwsze miejsca we wszystkich rankingach oglądalności w Turcji. Czy serial będzie emitowany również w Polsce? Tego nie wiemy, choć biorąc pod uwagę popularność serialu w Turcji, można przypuszczać, że jest na to spora szansa.

Pewne jest, że fani Halita Ergença będą mogli śledzić losy bohaterów nowego serialu w internecie w wersji z polskimi napisami. Grupa na Facebooku "Turcja TV - Serialowe Hity i Filmy" będzie udostępniać tłumaczone odcinki w kilka dni po premierze w Turcji.

Już dziś późnym wieczorem pojawi się tam pierwszy odcinek z polskim tłumaczeniem, a poniżej możecie zobaczyć zwiastun z polskimi napisami, przygotowany przez

fanów z grupy Kosem Wspaniałe Stulecie Polska.

Więcej: