Krupa: „Dla mnie zwierzęta i dzieci są na tym samym poziomie"

Joanna Krupa od lat jest zaangażowana w pomoc potrzebującym zwierzętom. Ostatnio widzów „Dzień Dobry TVN" zachęcała do adopcji bezpańskich psów. Wyraziła także kategoryczny sprzeciw wobec popularnego niestety procederu wyrzucania zwierząt w wakacje.

Polska modelka słynie z tego, że kocha zwierzęta i stara się im zawsze pomagać. W Stanach Zjednoczonych prowadzi nawet własną fundację zajmującą się bezpańskimi czworonogami. Gwiazda chętnie odwiedza też polskie schroniska i namawia rodaków do angażowania się w pomoc wszystkim potrzebującym. Ostatnio odwiedziła program „Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedziała o podobieństwach łączących dzieci i zwierzęta. Towarzyszyły jej bezdomne suszki: Milka i Aria.

– Dla mnie zwierzęta i dzieci są na tym samym poziomie. Byłam w szoku, jak się dowiedziałam, że ludzie w wakacje porzucają psy. Niestety takie rzeczy się dzieją. To tak samo jakby ktoś wyjeżdżał na wakacje i zostawił dziecko w lesie. Wrócę do domu może będzie, może nie. I zwierzęta i dzieci nie mają głosu, nie mogą zadzwonić po pomoc. No i ludzie nie powinni tak traktować, jak macie pieniądze, żeby wyjechać na wakacje, to chyba możecie znaleźć przyjaciela, żeby pilnować czy dać do hotelu. Ktoś bez serca tak robi, dla mnie to nie człowiek – zdradziła jurorka „Top Model".

Więcej: