Niesamowite! Premier został bohaterem komiksu Marvela

Justin Trudeau, premier Kanady, nie jest typowym politykiem – szczególnie jak na nasze warunki. Opowiada się za legalizacją marihuany, popiera małżeństwa homoseksualne i nazywa się feministą. Do tego właśnie został bohaterem komiksów Marvela.

Obecny premier Kanady jeździ na snowboardzie, od 1990 roku jest instruktorem tego sportu. Pracował także jako aktor i dziennikarz. Do tego jest zabójczo przystojny, a miłośnicy jego liberalnej polityki nazywają go nawet „superbohaterem". Nic więc dziwnego, że właśnie został bohaterem komiksu Marvela.

Justin Trudeau pojawi się w 5. numerze serii „Civil War: Choosing Sides”. Scenariusz do komiksu z udziałem kanadyjskiego premiera przygotuje Chip Zdarsky. Co ciekawe, w projektach słynnego amerykańskiego wydawnictwa pojawił się też ojciec dzisiejszego premiera, Pierre Trudeau. Były premier Kraju Klonowego Liścia zadebiutował w wydanym w 1979 roku numerze Uncanny X-Men #120 w historii „Chaos In Canada!”.

Komiks Civil War: Choosing Sides będzie dostępny w sprzedaży od 31 sierpnia 2016 roku.

Przypomnijmy, że Marvel Comics jest największym amerykańskim wydawnictwem komiksowym.  To stąd pochodzą najbardziej znane komiksy z historiami najpopularniejszych superbohaterów (Kapitan Ameryka, Spider-Man, Iron Man, Hulk i Daredevil) i drużyn na czele z Avengers i Fantastyczną Czwórką. 

Radio ZET/SI