Kobieta pozwała KFC o 20 milionów dolarów. Poszło o kurczaki

64-letnia kobieta z Nowego Jorku  pozwała sieć KFC, bo dostała prawie o połowę kurczaków mniej, niż wskazywała na to reklama. 

Anna Wurtzburger pozwała sieć KFC za reklamę, która jej zdaniem wprowadza klientów w błąd.  Kobieta kupiła za 20 dolarów kubełek kawałków kurczaka, który okazał się pełny tylko do połowy. Sprawę zdecydowała się zgłosić do sądu. W pozwie zaznaczyła, że w reklamie widać pełen kubełek kawałków kurczaka. 

KFC tłumaczyło, że w menu było jasno napisane, że w tym daniu jest osiem kawałków kurczaka i dokładnie tyle dostała kobieta. Reklama musi natomiast pokazywać przesypujący się kubełek, żeby wszyscy mogli zobaczyć kurczaka. Ale Wurtzburger znalazła jeszcze jeden argument przeciwko popularnej sieci z fast foodami. W reklamie napisane jest bowiem, że kubełkiem za 20 dolarów powinno się wykarmić czteroosobową rodzinę. 

KFC zaproponowało rozżalonej kobieta w ramach zadośćuczynienia kupony o wartości 70 dolarów, które mogłaby dowolnie wykorzystać w restauracjach sieci. Ta jednak nie zgodziła się na taką ugodę. W sądowym pozwie zażądała od KFC 20 milionów dolarów.

Radio ZET/SI