Rak piersi i męskie sutki w roli głównej. Wyjątkowa kampania edukacyjna [WIDEO]

Facebook i inne portale społecznościowe cenzurują kobiece piersi. Jak więc pokazać internautom proces samobadania piersi? „Trzeba znaleźć inne cycki”!

Najczęściej występującym nowotworem u kobiet jest rak piersi. Dlatego tak ważne jest, żeby regularnie przeprowadzać samobadanie piersi i robić profilaktyczne badania. Wczesne wykrycie może uratować życie osoby chorej na ten nowotwór.

Jak rozpoznać, czy nie ma żadnych zmian? Argentyńska fundacja MACMA, która zajmuje się edukacją społeczną w tematyce raka piersi, stworzyła kampanię, która ma na celu nauczyć kobiety, jak się badać. 

Film miał trafić do jak największej liczby odbiorców, więc najlepszym pomysłem było wykorzystanie mediów społecznościowych. Ale jak pokazać na filmie kobiece sutki, które zakazane są między innymi na Facebooku?

"

Postanowiliśmy znaleźć inne cycki, Henry'ego - mówi narratorka na filmie.

"

Właśnie z tego powodu w kampanii zamiast kobiety pojawił się mężczyzna. To na jego przykładzie pokazane jest, jak samobadać piersi. 

Kampania społeczna odniosła sukces. W mediach społecznościowych film został udostępniony ponad 7 milionów razy. Narratorka na filmie zaznacza, że problem raka piersi dotyczy tak samo kobiet, jak i mężczyzn.

 „Łap jaja”

Panów dotyka również nowotwór jądra. Śmiertelność jest niestety dość wysoka. A wczesne wykrycie i odpowiednia profilaktyka daje 100-procentową gwarancję na pełne wyzdrowienie. Dlatego powstała kampania, która edukuje mężczyzn. W bardzo prosty i dosłowny sposób wyjaśniono jak powinno badać jądra.

Warto więc poświęcić chwilę i sprawdzić, czy na piersiach lub jądrach nie ma niepokojących zmian. 

Radio ZET/MB

Więcej: