Kapitan Ameryka będzie miał chłopaka? Twitter opanowany przez fanów Marvela

„Dajcie Kapitanowi Ameryce chłopaka!” - tak zaczęli apelować użytkownicy Twittera. Hashtag #givecapitainamericaaboyfriend znalazł się na szczycie trendów w mediach społecznościowych.

6 maja była premiera najnowszej części „Kapitana Ameryki: wojny bohaterów”. Wiadomo również, że rozpoczęły się prace nad kolejną częścią. Fani serii Marvela zaczęli apelować, by w najnowszej ekranizacji poruszyć wątek LGBT. Użytkownicy Twittera apelują do twórców filmu, aby znaleźli Steven'owi „Steve'owi” Rogers'owi chłopaka. 

Hashtag #givecapitainamericaaboyfriend zaczął był jednym z najczęściej używanych na Twitterze.  

Internauci nie mają również wątpliwości, kto powinien zostać chłopakiem Kapitana Ameryki. Najnowsza część filmu może narzucić odpowiedź na to pytanie. Według większości, powinien nim zostać Bucky Barnez - Zimowy Żołnierz. 

Zobaczcie sami, jak wyglądała ich relacja w „Kapitanie Ameryka: wojnie bohaterów”

„Kapitan Ameryka: wojna bohaterów” to film, na który czekali wszyscy fani komiksów Marvela. Akcja filmu skupiła się na konflikcie między głównymi bohaterami - Iron Manem i Kapitanem Ameryką. Steve Rogers (Kapitan Ameryka) i Tony Stark (Iron Man) prezentują odmienne poglądy na temat obrony Ziemi przed niebezpieczeństwem, co mogliśmy zaobserwować już w części „Avengers: Czas Ultrona”. Dlaczego „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów” to najbardziej wyczekiwana premiera 2016 roku? Bo w żadnym innym filmie nie zobaczymy tylu superbohaterów, za którymi szaleją fani na całym świecie.

Wątki miłości homoseksualnej w filmach

Ostatnio bardzo popularny jest wątek miłości LGBT w popularnych filmach. Ruszyły prace nad scenariuszem nowej części „Xeny”. Scenarzysta Javier Grillo-Marxuach ma jasną wizję tego, jak będzie wyglądał nowy serial. Będzie to opowieść o odwadze, odkupieniu, wojnie. Oczywiście pojawi się również wątek miłości homoseksualnej - tematu, który był zbyt kontrowersyjny na lata 90.

Radio ZET/MB

Więcej: