Kartonowe pudełka jako kołyski hitem wśród rodziców na całym świecie

Noworodki w Finlandii dostają od państwa kartonowe pudełko w tekturowe wzory. Ta nietypowa wyprawka powędrowała w prezencie także do syna księcia Jerzego z Cambridge. Od tej pory po fiński wyrób sięgają rodzice niemowląt z całego świata. Zobaczcie, jak wyglądają najmodniejsze obecnie na świecie kołyski.

Podobno proste rozwiązania są najlepsze. Idąc tym tropem Finowie stworzyli lekkie i bardzo ładne kołyski z kartonu. Największą zaletą takiej kołyski jest oczywiście bezpieczeństwo – szanse, że niemowlę zrobi sobie krzywdę uderzając o kartonową ścianę, jest po prostu minimalne.

Ponieważ pudełko jest lekkie i nie zajmuje wiele miejsca, rodzice mogą położyć je na łóżku, albo tuż obok, dzięki czemu będą stale kontrolować sen malucha.

Popularność tego produktu przekroczyła granicę Finlandii. Młodzi rodzice z całego świata publikują na Instagramie designerskie kołyski.

Może fińskie kołyski mają też kojące działanie na noworodki, bowiem na wszystkich fotografiach śpią spokojnie i wyglądają jak słodkie aniołki.

Co ciekawe, aby otrzymać takie pudełko od fińskiego rządu, kobieta najpierw musi przejść podstawowe badania lekarskie. W ten sposób Finowie chcą dbać o zdrowie matek i dzieci. Finlandia należy do krajów o najwyższym wskaźniku śmiertelności wśród noworodków. Wiele zgonów niemowląt następuje podczas snu.

Rodzice spoza Finlandii mogą kupić kartonową kołyskę w internecie.

Meble z Ikei naprawią małżeństwo?

Finowie dbają o komfort noworodków, a terapeutka ze Stanów Zjednoczonych twierdzi, że wspólne składanie mebli z firmy Ikea naprawi związek.

Ramani Durvasula, psycholog z Santa Monica w Kalifornii prosi pacjentów, aby sfilmowali cały proces składania mebli i przynieśli wideo na terapię. Po obejrzeniu filmu pani doktor może ocenić, jak partnerzy się ze sobą porozumiewają. Okazuje się bowiem, że ta z pozoru błaha czynność mówi wiele o relacjach między partnerami.

Co sądzicie o kartonowych kołyskach?

Radio ZET/SJ

Więcej: