Mister Polski 2016: Jan Dratwicki wygrał. Słusznie? Zobacz, jak wygląda i kim jest najprzystojniejszy Polak

Jan Dratwicki z Łodzi został zwycięzcą konkursu Mister Polski 2016. Zdobył tytuł pokonując 13 innych kandydatów. Jak wygląda i kim jest Jan Dratwicki? Instagram nowego Mistera jest dziś z pewnością oblegany. Oto wybrane zdjęcia najprzystojniejszego Polaka.

Finał konkursu Mister Polski 2016 odbył się 6 listopada  w warszawskim Airport Hotel Okęcie. O zwycięstwo walczyło 14 przystojniaków z całej Polski, jednak tytuł mógł przypaść tylko jednemu z nich. Szczęśliwcem został Jan Dratwicki z Łodzi, który zdobył tytuł Mistera elegancji.

Kim jest Jan Dratwicki?

Jan Dratwicki ma 19 lat, ale pomimo młodego wieku spełniał wszystkie wymagania konkursowe. Postanowił wziąć w nim udział. Okazało się, że numer 11., z którym startował w castingu, okazał się dla niego szczęśliwy. Nowy Mister Polski uwielbia gotować, trenował sztuki walki oraz strzelectwo. Jego pasją są motocykle.

"Moim celem było pokazanie ludziom, że przez ciężką pracę można dojść do wszystkiego (...). Widzę na swoim przykładzie: od chudego chłopca, który wstydził się wyjść przed klasą, powiedzieć wiersz, znalazłem się tutaj - w finale Mistera Polski. Jest to dla mnie naprawdę wielkie osiągnięcie" - mówił wcześniej. Tuż po finale konkursu Jan Dratwicki na Instagramie napisał "To jeszcze chyba do mnie do końca nie dotarło, ale... ZOSTAŁEM MISTEREM POLSKI 2016".

Jak zdradził Dratwicki w jednym z wywiadów, do pracy nad swoim wyglądem popchnęła go jego sytuacja w gimnazjum, gdzie był dla niektórych obiektem żartów. Postanowił zacząć nad sobą pracować, by coś osiągnąć. Trzeba przyznać, że to mu się udało. Jak wygląda Mister Polski 2016 możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Mister Polski 2016 - pozostali finaliści

Oprócz głównego tytułu tradycyjnie wybrano także I wicemistera Polski, którym został Kamil Knut, oraz II wicemistera, na którego wybrano Krzysztofa Macha. Ponadto także internauci wybrali swojego zwycięzcę. Tytuł Mister Polski Internetu trafił do Pawła Poręby.

Radio ZET/AS

Więcej: