Miała 11 lat, gdy wystąpiła w „Mam Talent". Teraz chce podbić świat

Jej wykonanie „Dziwny jest ten świat" pamięta cała Polska. Klaudia Kulawik w wieku jedenastu lat wystąpiła w programie „Mam Talent".

I choć dziewczynce nie udało się wygrać programu, bo w finale musiała oddać wyższość akrobatycznej grupie Melkart Ball, słowa Kuby Wojewódzkiego okazały się prorocze. 
- Powiem coś, za co pewnie mnie zabiją... Ty nie wygrasz tego programu, ale mam nadzieję że wygrasz nim swoje nowe lepsze życie – powiedział po jednym z występów Klaudii Kuba Wojewódzki.

Dziewczynka po udziale w programie bardzo skupiła się na edukacji muzycznej. Dalej uczyła się gry na flecie, ale szkoliła także głos i zaczęła komponować. 

W 2012 roku Klaudia nagrała utwór „With A Friend You Know" do filmu dla dzieci „Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa".

Dziś dziewczyna ma już 19 lat i dyplom ze szkoły muzycznej II stopnia. Niedawno wrzuciła do sieci filmik z przesłuchań do British and Irish Modern Music Institute (zaprezentowała utwór „A Case of You" Joni Mitchell). Jeśli uda jej się skończyć tę prestiżową szkołę (w co bardzo wierzymy i za co trzymamy kciuki), znajdzie się wśród absolwentów takich jak: Tom Odell, Phil Selway (Radiohead) czy Jason Cooper (The Cure).

Radio ZET/SI