Oko w oko z napastnikiem w windzie. Sytuacja beznadziejna? Nie dla tej pani [WIDEO]

O tym, że kobiety powinny znać przynajmniej podstawowe zasady samoobrony, wiadomo od dawna. Umiejętność taka, zwłaszcza w przypadku słabszej płci, zwiększy poczucie bezpieczeństwa i zapewni ratunek w niebezpiecznych sytuacjach.

Odpowiednim motywatorem do nauki samoobrony powinna być sytuacja, jaka wydarzyła się pod koniec kwietnia w Chinach. Obcy sobie ludzie, kobieta i mężczyzna, jechali windą. W pewnym momencie pan zaczął przysuwać się do współpasażerki. Słowne prośby w tym przypadku nie podziałały.

Mężczyzna w nachalny sposób zaczął napastować kobietę. Ta, bez chwili wahania, wykorzystała nabyte wcześniej umiejętności. Gwałtownym ruchem odepchnęła napastnika i unieszkodliwiła go kopniakiem w czułe miejsce. Pan skończył pod ścianą, a kobieta bezpiecznie opuściła windę.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. 

Samoobrona to ważna rzecz

Zajęcia z samoobrony z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet. W wielu fitness clubach stworzone zostały specjalne zajęcia dla pań. W Moskwie uczą, jak się bronić przed napastnikiem przy użyciu selfie sticka. Okazuje się, że tym niepozornym przedmiotem można naprawdę zrobić krzywdę.

W Finlandii natomiast policja przygotowała film instruktażowy o tytule „Powiedz Nie!”, w którym podpowiada kobietom, jak sobie radzić w niebezpiecznych sytuacjach. 

Radio ZET/MB

Więcej: