Kobieta przyniosła w zakupach pająki powodujące bolesną erekcję

Pewna kobieta z Leicester w siatce z zakupami przyniosła do domu groźne pająki wałęsaki brazylijskie. Ich ukąszenie może prowadzić do śmierci lub powodować długotrwałą erekcję. Eksperci, z którymi rozmawiało BBC, twierdzą, że stan tez może trwać nawet... cztery godziny.

Rodzina po inwazji śmiercionośnych pająków była zmuszona odkazić swój dom. Pajęczaki zostały przyniesione do mieszkania razem z bananami kupionymi w lokalnym supermarkecie.

– Wałęsaki brazylijskie stwarzały śmiertelne zagrożenie dla małżeństwa. One żyją w wilgotnym klimacie, dlatego musieliśmy podwyższyć temperaturę i osuszyć powietrze, żeby je wytępić – przyznał w rozmowie z BBC Paul Gale z firmy odkażającej.

Pracownicy sklepu, w którym kupiono banany razem z kokonami groźnych pająków, są przekonani o wysokiej jakości sprzedawanych przez siebie produktów.

- Wszystkie nasze banany są myte i pryskane zanim zostaną przetransportowane do Wielkiej Brytanii i każdy pojedynczy owoc jest ręcznie sprawdzany - powiedziała rzeczniczka sieci sklepów Asda. – Sprzedajemy miliard bananów rocznie, dlatego coś takiego mogło się jednak wydarzyć – przyznała kobieta w rozmowie z BBC.
Na szczęście Brytyjczycy zorientowali się bardzo szybko i w porę odkazili dom. Są jednak pod obserwacją lekarzy.Radio ZET/SI/BBC