Chciała podpalić auto byłego. Pomyliła się

19-latka z Florydy postanowiła zemścić się na swoim byłym. Pod wpływem emocji podpaliła białą Hondę Civic, która – jak sądziła – należała do niego.

Samo zdarzenie zarejestrowano kamerą. Lokalna policja postanowiła opublikować nagranie, umieszczając je na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Widać na nim kobietę, która celowo podpaliła zaparkowany na trawniku pojazd, po czym oddaliła się z miejsca zdarzenia:

Sprawczynią była Carmen Chamblee. Po tym incydencie kobietę namierzono i aresztowano. Usłyszała zarzuty umyślnego podpalenia mienia. Swoje postępowanie tłumaczyła chęcią zemsty na byłym. Jak się jednak okazało w wyniku dalszego śledztwa, podpalony samochód należał do zupełnie innej osoby.

Ten przypadek może stanowić przestrogę dla innych przed lekkomyślnym postępowaniem pod wpływem emocji. Każda dorosła osoba powinna trzymać nerwy na wodzy, będąc w pełni świadomym wykonywanych czynności oraz ich konsekwencji.

Niestety nierzadko osoby niebędące w pełni poczytalne siadają za kierownicą mechanicznych pojazdów i powodują ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Za przykład wyjątkowo lekkomyślnego zachowania można uznać kierowcę Mazdy 323, który próbował przejechać mężczyznę prowadzącego BMW serii 5 E39.