Matka zrzuciła z okna trójkę dzieci! W ten sposób uratowała je przed pożarem

Kobieta z trójką dzieci utknęła podczas pożaru na 4. piętrze. W tej niezwykłej akcji ratunkowej w Korei Południowej pomagali żołnierze z amerykańskiej bazy lotniczej. Kobieta po kolei zrzucała swoje dzieci z okna. Na dole czekali ratownicy z kocem. W ostatnim momencie pomogła sobie samej!

W tą dramatyczną akcję ratunkową 4-osobowej rodziny włączyli się amerykańcy żołnierze i piloci stacjonujący nieopodal koreańskiego miasta Pyeongtaek. Pożar, który bardzo szybko zajął cały 4-piętrowy budynek mieszkalny wybuchł w dzielnicy handlowej Songtan.

Jeden ze świadków zdarzenia nakręcił film, na którym widzimy jak zrozpaczona matka stoi przy oknie i krzyczy. Tłum gapiów pod budynkiem, w tym żołnierze, krzyczeli aby zrzuciła na dół dzieci. Na nagraniu widać, że kobieta długo wahała się zanim zdecydowała się wypuścić dziecko z rąk.

Na szczęście mężczyznom z kocem udało się złapać wszystkie dzieci. Zobaczcie, jak na końcu zachowała się bohaterska mama i dlaczego zebrała gromkie brawa.

Aż trudno uwierzyć, że udało się uratować całą rodzinę. Zdecydowanie mama trójki dzieci zasłużyła na tytuł bohaterki.

Na ratunek dzieciom

Wielką determinacją w ratowaniu dziecka wykazała się także Sarah Oropeza, która na jednym z parkingów w Kansas uratowała dziecko zamknięte w rozgrzanym aucie. Początkowo kobieta próbowała wybić szybę ręką, ale szkło okazało się twardsze niż mogłoby się wydawać. Sarah Oropeza nie wpadła jednak w panikę i zachowała trzeźwy umysł.

Cała akcja ratunkowa została uwieczniona na amatorskim nagraniu, dzięki czemu kobieta stała się bohaterką Ameryki.

Z kolei głośnym echem w naszym kraju odbiła się akcja ratunkowa 7-osobowej rodziny zamieszkałej pod Poznaniem. Ich dom zaczął palić się w nocy. Razem z ojcem w płonącym budynku było 5 dzieci. Mężczyźnie udało się ewakuować trójkę maluchów. Niestety, gdy wrócił po dwójkę pozostałych, było już za późno.

Zaimponowała Wam mama trójki dzieci z Korei?

Radio ZET/SJ

Więcej: