Poznajcie Maca - sparaliżowanego kota, który jeździ na wózku z klocków LEGO [WIDEO]

Mac to kociak, który od życia otrzymał drugą szansę. Do kliniki Pet Vet family w Kalamazoo w Stanach Zjednoczonych został przywieziony z paraliżem tylnych łapek. Weterynarze postanowili mu pomóc i zbudowali specjalnie dla niego wózek inwalidzki z... klocków LEGO. 

Klinika weterynaryjna na Facebooku opublikowała nagranie z pierwszych kroków kociaka. Jest bardzo poruszające. Widać na nim wielką radość zwierzaka, który jak tylko został postawiony na ziemi, zaczął bardzo szybko się przemieszczać. Lekarze uczestnicący w tym ważnym wydarzeniu, nie mogli wyjść z podziwu. 

Opiekunowie nie wykluczają, że kociak odzyska czucie w łapkach i w przyszłości będzie mógł samodzielnie skakać po drzewach. 

Inne historie z happy endem

Takie zwierzęta bardzo poruszają internautów. Wielką determinacją do życia cieszy się też królik Wheelz, który porusza się na wózku inwalidzkim stworzonym z fingerboarda. W internecie pojawiło się nagranie z pierwszych kroków małego zwierzaka

Wielką radością życia może się również pochwalić Toby. Pies ma zdeformowany pysk - ma dwa nosy, zamiast jednego. Mimo to, odnalazł kochającą rodzinę, dla której wygląd psa nie ma znaczenia. Teraz jest prawdopodobnie najszczęśliwszym psem na świecie.

Radio ZET/MB

Więcej: