Dobra książka jest lepsza od koncertu Beyonce? Ten pan został bohaterem moli książkowych

Co byście robili na koncercie takiej gwiazdy jak Beyonce? Pewien mężczyzna nie przejął się zbytnio piękną wokalistką i w przeciwieństwie do swojej żony, która w skupieniu oglądała popisy artystki, oddał się lekturze.

Beyonce to jedna z największych współczesnych gwiazd muzyki. Na swoje koncerty przyciąga miliony fanów, zarówno młodszych, jak i tych bardziej dojrzałych.

Muzyka nie patrzy na wiek. Tak samo jak bohater tego nagrania dał się ponieść literaturze. Wygląda na to, że mężczyzna wybrał się z żoną na koncert Beyonce… z grzeczności? Trudno inaczej wytłumaczyć jego zachowanie. W końcu mało kto zabiera ze sobą na koncert książkę.

Poznajcie prawdziwego mola książkowego.

Ciekawe, jaka książka tak bardzo pochłonęła mężczyznę. Może wyczytał jakieś ciekawostki na temat Beyonce? ;).

Jak obudzić w sobie mola książkowego?

Nie wiemy jakiej narodowości jest bohater filmu, ale na pewno rumuńskie władze byłyby z niego dumne. Dlaczego? W 2015 roku burmistrz rumuńskiego miasta Kluż-Napoka - Emil Boc - zatwierdził innowacyjną kampanię promującą czytanie książek. Przez kilka dni użytkownicy komunikacji miejskiej mogli podróżować nią za damo, pod warunkiem, że mieli przy sobie książkę.

Nie tylko Rumuni walczą z niskim poziomem czytelnictwa. Według danych Biblioteki Narodowej 63 proc. Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki - to więcej niż dwa lata temu. Temu zjawisku ma przeciwdziałać rządowy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020".

W sumie w ciągu pięciu lat na realizację programu przeznaczonych zostanie 669 mln zł, z czego 435 mln zł pochodzić będzie z budżetu państwa, a 234 mln zł - ze środków samorządowych. Program oparto na 3 priorytetach. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

A Wy czytacie w miejscach publicznych?

Radio ZET/SJ

Więcej: