Koncert Popka odwołany. Król Albanii jest zbyt kontrowersyjny na Polskę?

W Krakowie, na terenach UJ, odbyć się miał długo przygotowywany koncert Popka w ramach Live Hip Hop Festival. Wydarzenie zaplanowano na 1 października. Niestety, właśnie okazało się, że cała impreza została odwołana.

Dlaczego odwołano koncert Popka i cały festiwal? Paweł Rak, lub inaczej Król Albanii, niedawno po 10 latach spędzonych w Wielkiej Brytanii wrócił do Polski. Swój powrót postanowił uczcić wielkim koncertem. A prawdziwy „Powrót Króla nie mógłby się odbyć w innym miejscu, jak pod Wawelem” – głosi informacja na facebookowym wydarzeniu. Zgodnie z nią Popek zagrać miał w Krakowie jako gwiazda festiwalu z udziałem znanych gwiazd polskiej sceny hip hopowej. Najpierw impreza odbyć się miała 16 czerwca w Tauron Arenie. Ostatecznie okazało się, że Live Hip Hop Festival, w ramach którego odbyć się miał koncert Popka Powrót Króla, zostaje przeniesiony w inne miejsce i na inny termin.

Kolejny koncert Popka odwołany – dlaczego?

Teraz okazuje się, że Powrót Króla na terenach UJ również się nie odbędzie. Jak informuje polskatimes.pl, rzecznik uczelni przyznał, że występ Popka wiąże się z kłopotami wizerunkowymi, bo artysta słynie z bardzo kontrowersyjnego wyglądu i niecenzuralnych, często wulgarnych tekstów. Koncert Popka i cały Live Hip Hop Festival odbyć się miały 1 października, czyli w dniu inauguracji roku akademickiego. Nie był to niestety dobry zbieg okoliczności.

Co z biletami na koncert Popka?

Wszyscy, którzy kupili bilety na festiwal z udziałem Popka, zastanawiają się, czy pojawi się nowy termin i miejsce wydarzenia, czy może festiwal zostanie odwołany. W pierwszym przypadku bilety na koncert Powrót Króla najpewniej zachowają swoją ważność - tak jak było po odwołaniu poprzedniego wydarzenia. Więcej informacji poznamy wkrótce.

Więcej: