Najlepsze koncerty w sierpniu 2016. Radio ZET poleca

To będzie bardzo muzyczny sierpień. W Polsce pojawi się kilka światowych gwiazd, ale nie zabraknie też występów zespołów niszowych. Na co czekamy najbardziej? Zobacz nasz subiektywny ranking.

Sting, 2 sierpnia, Sopot

Stinga nie trzeba nikomu przedstawiać. Brytyjski muzyk zdobył sławę na całym świecie. Teraz wraca do Polski po raz kolejny i już 2 sierpnia wystąpi w Operze Leśnej w Sopocie. Ciekawostką jest to, że obok artysty pojawi się jego syn – 39-letni Joe Sumner.  

Rihanna, 5 sierpnia, Warszawa

Na Stadionie Narodowym w Warszawie już 5 sierpnia koncert da piękna Barbadoska. Rihanna słynie z występów, które elektryzują publiczność. Tym razem na pewno nie będzie inaczej.

The Kills, 6 sierpnia, Katowice (OFF Festival)

The Kills – czyli Alison Mosshart (którą doskonale znacie też z zespołu The Dead Weather, dowodzonego przez Jacka White'a ) i Jamie Hince (były mąż Kate Moss) – to zupełnie inne, bardzo świeże spojrzenie na muzykę rockową. Auta tajemniczości, niewielkie instrumentarium i dobre teksty – szykuje się naprawdę niezwykłe widowisko.

Muse, 21 sierpnia, Kraków (Kraków Live Festival)

Muse to klasyka alternatywnego rocka i koncertowy pewniak. W swoim brzmieniu zespół bawi się różnymi stylami muzycznymi – od progresywnego rocka, przez klasykę, muzykę elektroniczną, heavy metal aż po zapożyczenia z soulu. Słychać tu także elementy muzyki etnicznej z różnych krajów.

The Chemical Brothers, Kraków, 20 sierpnia (Kraków Live Festival)

Brytyjski klasyk muzyki elektronicznej. Ich występy to feeria psychodelicznych świateł i migających obrazów. Muzykę duetu musisz znać choćby z filmów np. „Niebiańska plaża", „Efekt motyla" czy „Hakerzy".

Radio ZET/SI