Sułtanka Kosem i Królowa jednej nocy znikną z TVP?

Sułtanka Kosem i Królowa jednej nocy znikną z TVP? Telewizja Polska zapowiada zmiany. Jacek Kurski chce więcej polskich seriali i zapowiada, że planuje zastąpić nimi tureckie produkcje w paśmie tuz przed "Wiadomościami".

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem" to serial, który do końca września emitowany był na antenie TVP 1. Kiedy zakończyła się pierwsze seria, w ramówce znalazła się inna turecka produkcja: "Królowa jednej nocy". Nowy serial emitowany jest na Jedynce od 29 września. Główną rolę gra w nim znana dobrze polskim widzom Meryem Uzerli. Produkcja cieszy się dużą popularnością, choć poprzednia - czyli kontynuacja "Wspaniałego stulecia" była jeszcze bardziej lubiana przez Polaków.

Teraz okazuje się, że tureckie seriale mogą zniknąć z polskiej telewizji. 

Sułtanka Kosem nie wróci do TVP1?

"Chciałbym, żeby od września przyszłego roku przed "Wiadomościami" był polski serial familijny - powiedział prezes TVP Jacek Kurski podczas rozmowy kwalifikacyjnej na to stanowisko. Oznacza to, że druga seria Sułtanki Kosem, prawdopodobnie jeszcze wróci do Jedynki (w tej chwili nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, jednak fani serialu bardzo na to liczą), ale już kolejny serial - prawdopodobnie nie. Tureckie produkcje - zgodnie z zapowiedziami prezesa TVP - zastąpić by miała rodzinka.pl oraz serial docu-crime, który dopiero miałby powstać.

Póki co, zapowiedzi te mają raczej formę rozważań, niż konkretnych deklaracji.

Chciałbym, żeby od września przyszłego roku przed "Wiadomościami" był polski serial familijny - powiedział Jacek Kurski, prezes TVP, w piątek, podczas rozmowy kwalifikacyjnej w ramach konkursu na to stanowisko, prowadzonego przez Radę Mediów Narodowych.

Czytaj więcej na http://swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/krolowa-jednej-nocy-1212/news-krolowa-jednej-nocy-koniec-tureckiej-ery,nId,2288394#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Więcej: