One naprawdę chodzą na dwóch łapach! Koreańskie niedźwiedzie gwiazdami parku rozrywki

W największym parku rozrywki w Korei Południowej na turystów czekają wyjątkowi mieszkańcy. Niedźwiedzie – bo o nich mowa – bardzo chętnie podchodzą do wycieczkowych autobusów. A uroku tym zwierzętom dodaje fakt, że „proszą” o jedzenie… stojąc na dwóch łapach.

Zoo na terenie parku rozrywki Everland jest niewielkie, ale może pochwalić się wyjątkowo przyjaznymi mieszkańcami. Jedną z największych atrakcji tego miejsca są pokazy zwierząt. Turyści mają okazję oglądać zza szyby autobusu lwy, tygrysy, pingwiny.

Ale największy entuzjazm wśród zwiedzających wzbudzają niedźwiedzie. Dlaczego? Bo one najbardziej łakną towarzystwa ludzi i… jedzenia. Do tego są sprytne i inteligentne – sztukę chodzenia na dwóch łapach opanowały do perfekcji. Oto dowód.

Człowiek vs niedźwiedź

Oczywiście niedźwiedzie wciąż pozostają w oczach ludzi drapieżnymi ssakami i raczej nie chcielibyśmy stanąć z tym zwierzęciem oko w oko.

Ale jak dowodzi nagranie z 2015 roku, paniczny strach jest obustronny. Ani człowiek, ani niedźwiedź nie spodziewali się nagłego spotkania. Film, na którym to niedźwiedź ucieka na widok Amerykanina, stał się hitem internetu.

Zdecydowanie lepsze wrażenie robią na nas małe niedźwiadki. Pisaliśmy na początku kwietnia o 2-miesięcznym niedźwiedziu brunatnym, którego znaleźli w Cisnej pracownicy nadleśnictwa.

"

Ludzie dzwonili i informowali o niedźwiedziu i natychmiast uciekali z tego miejsca. Bali się, że gdzieś w pobliżu kręci się matka malucha. A wiadomo, że wtedy może być bardzo niebezpiecznie. Samica może zaatakować w obronie młodego - wyjaśnił w rozmowie z Radiem ZET specjalista z nadleśnictwa, Mateusz Świerczyński. "

Na szczęście w pobliżu nie było matki malca. Niedźwiadek trafił pod opiekę lekarzy weterynarii z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. 

A Wy boicie się niedźwiedzi?

Radio ZET/SJ

Więcej: