Jedno oko niebieskie, drugie zielone i zez. Poznajcie pięknego kota Aloşa [GALERIA]

Tego kota obserwuje prawdopodobnie więcej osób na Instagramie niż niejednego z nas. Zwierzę taką sławę zyskało dzięki swojej wyjątkowej urodzie. 

Aloş to kot rasy turecki van. Zwierzak ma rzesze fanów w mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje go 12 tys. internautów. Co jest wyjątkowego w tym kocie? 

Zwierzak ma śnieżnobiałe futro i różnokolorowe oczy - jedno niebieskie, a drugie zielone. Jest jeszcze jedna cecha, która wyróżnia tego kota na tle innych, a mianowicie zez

Innym kotem, który podbił serca internautów jest Coby - krótkowłosy brytyjczyk. Jego losy na Instagramie śledzi ponad 260 tys. internautów. Kiedy spojrzysz na zdjęcie tego kota, to nie będziesz mógł na pewno oderwać wzroku. Zwierzę sławę zyskało dzięki swoim niebieskim oczom i czarnym obrysowaniom wokół nich. Coby wygląda tak, jakby miał wieczorowy makijaż. 

Zrelaksuj się z kotem na kolanach

Koty to nie tylko piękne, ale też zwierzęta redukujące stres. W centrum Los Angeles w Stanach Zjednoczonych pewna firma wystawiła przeszklony kontener. Zestresowane osoby przed wejściem do pomieszczenia, przed kamerą, opowiadały o swoich problemach. Następnie byli wpuszczani do środka. Wchodzili tam z myślą, że będą medytować. Nie spodziewali się, że kontener wypełni się małymi kociakami

17 lutego był światowy dzień kota. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz z wiedzy o tych zwierzętach. A Ty dużo wiesz o kotach?

Radio ZET/MB

Więcej: