Nowa płyta Lady Gagi. Znamy szczegóły

Lady Gaga jesienią tego roku wydaje nową, piątą już płytę. Album ma nazywać się „Joanne", a jego premiera zaplanowana jest na 21 października.

Piosenkarka nazwała album imieniem swojej nieżyjącej już ciotki. Joanne to także drugie imię Lady Gagi (naprawdę nazywa się Stefani Joanne Angelina Germanotta). Co więcej, rodzice artystki prowadzą w Nowym Jorku włoską restaurację, która nazywa się Joanne Trattoria.

Zapowiedzią „Joanne" jest utwór „Perfect Illusion", który jest pierwszym singlem z nowego albumu. 

Oprócz Lady Gagi na krążku będzie można posłuchać dokonań artystów takich jak: Beck, Father John Misty, Florence Welch czy Josh Homme z Queens of The Stone Age.

Lady Gaga ma na swoim koncie cztery albumy studyjne. Jej ostatnia płyta „Cheek to Cheek” ukazała się w 2014 roku. Samodzielną dyskografię Gagi zamyka krążek „Artpop", który miał premierę 6 listopada 2013 roku. 

Amerykańska gwiazda ostatnio skupiła się na karierze aktorskiej. Potwierdziła m.in. udział w szóstym sezonie „American Horror Story" i filmie „A Star Is Born" Bradleya Coopera. Fani muzycznych dokonań Lady Gagi mogą jednak spać spokojnie – już od kilku dni wiadomo, kiedy ukaże się nowa płyta Lady Gagi. Będzie to 21 października tego roku. Pierwszy singiel miał premierę 9 września.

Radio ZET/SI