Koniec z dyskryminacją w Lego. Powstanie pierwsza figurka osoby niepełnosprawnej

Znany producent klocków wreszcie wysłuchał swoich klientów. Firma zajmie się produkcją figurek przedstawiających osobę na wózku inwalidzkim.

W zestawach Lego znajdziemy najróżniejsze postaci. Są wśród nich kowboje, gwiazdy „Gwiezdnych Wojen” czy ninja. Duńskiej firmie zajęło jednak 84 lata, zanim odważyła się na stworzenie figurki, która przedstawia osobę niepełnosprawną.

Produkcję nowej, specjalnej figurki ogłoszono na targach zabawek, które odbyły się w drugiej połowie stycznia 2016. Podobny pomysł pojawił się w lipcu 2015 roku, ale wtedy klienci nie byli zadowoleni z propozycji firmy. W zeszłym roku figurka przedstawiała co prawda osobę niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim, była to jednak osoba starsza. Odbiorcy poczuli, że Lego starało się załagodzić odważny krok.

- Gratulujemy Lego wyprodukowania wózka inwalidzkiego dla figurki Lego Duplo. Rozczarował nas jednak fakt, że korzysta z niego osoba starsza, pchana przez kogoś młodszego. Jaką wiadomość przekazują w ten sposób dzieciom? - mówiła w lipcu 2015 Rebecca Atkinson, przedstawicielka internetowej kampanii Toy Like Me.

Nowa figurka jest zdecydowanie młodsza i uśmiechnięta. Tym razem większość aktywistów jest więc zadowolona. Wśród nich są przedstawiciele właśnie Toy Like Me. Na swojej stronie internetowej napisali nawet, że wręcz płaczą z radości!

Figurka pojawi się w zestawie ze sprzedawcą lodów, rowerzystą i osobami piknikującymi w parku. Według specjalistów to naprawdę ważny moment w historii plastikowych zabawek.

Kapcie anty-Lego

Mamy jednak nadzieję, że do każdego zestawu firma Lego zacznie dołączać specjalne kapcie anty-Lego. Każdy, kto zna rozdzierający ból po wdepnięciu bosą stopą na Klocek Lego vel. Diaboliczny Kawałek Plastiku wie, że to wybawienie.

Po 66 latach bólu i cierpienia, które większość rodziców musiało cierpliwie znosić, Lego postanowiło połączyć swoje siły z agencją reklamową Brand Station i stworzyć najlepszy prezent dla wszystkich tych, którzy dobrze znają tę jedną z największych bolączek w wychowywaniu dzieci. Utrzymane w kolorystyce klasycznej dla produktów lego, żółto-czerwone kapcie mają niezwykle grubą podeszwę i są w „uniwersalnym” rozmiarze, który ochroni nawet największą stopę.

Radio ZET/MR

Więcej: