„Wielbcie mnie człowieki!”. Zobacz lemura, który nie lubi, gdy się go nie głaszcze

Kiedy dzieci głaszczą małego lemura, wszystko wydaje się w porządku. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy ludzie przestają to robić. Wtedy zwierze staje się pretensjonalne i wyraźnie niezadowolone. Zobaczcie nagranie, które udowadnia, że „król Julian” istnieje naprawdę!

„Jak ja lubię się śmiać… to takie dziwne uczucie” - mówił król Julian w animowanej produkcji DreamWorks „Madagaskar”. Oglądając to krótkie nagranie wydaje się, że ten lemur pomyślał dokładnie tak samo, kiedy był głaskany przez dzieci.

Zastanawiamy się jednak, co mógł sobie myśleć, kiedy młode osoby przestawały głaskać zwierzę? Patrząc na zachowanie zwierzęcia możemy śmiało stwierdzić, że nie były to myśli, które możemy przytoczyć. 

Zobaczcie sami, jak reaguje lemur na brak pieszczot…

Lemur okazał się na tyle bezczelny, że wskazywał nawet dokładne miejsce, w którym „człowieki” mieli go głaskać. Z każdą kolejną sekundą zwierzę robiło się bardziej poddenerwowane. Nie dziwi więc reakcja dzieci, które potulnie spełniały każdą prośbę lemurowego króla. 

Lemury kochają słońce

Okazuje się, że zachowanie filmowej postaci „króla Juliana” inspirowana była prawdziwymi lemurami. O tym może świadczyć sytuacja, która wydarzyła się w brytyjskim zoo. 

Pewne stado lemurów zyskało sławę po tym, jak do internetu dostało się to nagranie. Widać na nim, jak zwierzęta wystawiły swoje futrzane brzuchy na słońce i rozłożyły ręce. Ten prosty gest spowodował, że internauci wręcz oszaleli na punkcie tych zwierząt.

Radio ZET/SK

Więcej: