Lemury z zoo zaczerpnęły słonecznej kąpieli. I zyskały tysiące fanów

Nie tylko ludzie lubią wygrzewać się na słońcu. Lemury z zoo w Wielkiej Brytanii nie mogły oprzeć się pięknej, wiosennej pogodzie. Wystawiły swoje futrzane brzuchy  na słońce i rozłożyły ręce, co sprawiło, że internauci oszaleli na ich punkcie. Kogoś nam przypominają…

Bez wątpienia to brytyjskie zoo ma nowe gwiazdy. Międzynarodową sławę w internecie zyskało stado lemurów z Twycross w Atherstone. Jedni uważają, że zwierzaki chciały powygrzewać się na słońcu, inni sugerują, że medytowały. Wszystko przez zabawne pozy, jakie przyjęły.

Czy to ekipa Króla Juliana?

Pierwsze skojarzenie, które przychodzi nam do głowy po obejrzeniu lemurów z brytyjskiego zoo, to oczywiście charyzmatyczna postać z bajki „Pingwiny z Madagskaru” – Król Julian XIII. Ten lemur uważał się za króla zoo, żył w przekonaniu, że wszyscy go słuchają i podziwiają. Pokochaliśmy jego poczucie humoru, talent do tańca i śpiewu.

Bez wątpienia Król Julian z filmu animowanego został gwiazdą internetu. Jego popisowy taniec do „I like To Move It” ma ponad 15 milionów wyświetleń na YouTube.

Być może lemury z Wielkiej Brytanii popularnością prześcigną ekipę pingwinów z duńskiego zoo. Film, na którym grupka zwierzaków próbuje szybko i prawie niezauważalnie uciec z budynku, rozbawił miliony osób na całym świecie. Internauci doszukują się w nich głównych bohaterów bajki „Pingwiny z Madagaskaru”.

Uważacie, że brytyjskie lemury są spokrewnione z Królem Julianem?

Radio ZET/SJ

Więcej: