Lotto: te liczby padają najczęściej. Warto je znać

Trzynastka jest pechowa? Nic bardziej mylnego! To najszczęśliwsza liczba w polskim lotto.

W ostatniej, rekordowej kumulacji tylko jeden zwycięzca trafnie wytypował liczby: 9, 10, 25, 35, 44, 45. Skreślenie tych numerów da mu ogromną wygraną w kwocie 36 726 210,20 zł. To najwyższa wygrana w historii polskiej loterii.

Wyniki lotto. Sprawdź, czy wygrałeś 35 milionów

Które liczby losowane są najczęściej?

Choć prawdopodobieństwo wylosowania każdej z 49 liczb jest teoretycznie identyczne, są liczby które w historii losowania padały najczęściej. Jak wynika z danych opublikowanych na stronie Totalizatora Sportowego w zeszłym roku, najczęściej losowaną liczbą jest... szczęśliwa 13. W ostatnich 16 latach wystąpiła ona ponad 300 razy.

Kumulacja. Do wygrania ogromna ilość pieniędzy

Na drugim miejscu znajduje się liczba 45. Wystąpiła ona niecałe 300 razy. Niewiele mniej w losowaniach pojawiało się 17, które znalazło się na trzecim miejscu podium.

Jakie inne liczby padają często? Totalizator obliczył, że są to: 32, 6, 4 i 18.

Czy warto sugerować się tymi liczbami? I tak, i nie! Lotto jest przecież grą losową i tylko przypadek decyduje o tym, które kule zostaną wylosowane. Gdyby ostatni zwycięzca wybrał te właśnie liczby, nie zdobyłby nawet 10 złotych – jedynie liczba 45 się zgadzała. Z drugiej strony – statystyka i szczęście lubią chodzić parami. Może warto więc spróbować? A może lepiej na chybił trafił? Cóż nie ma jednej recepty na to, by zostać milionerem.

RadioZET.pl/SI