Lubisz żelki? Koniecznie zobacz to wideo!

Co myślisz, kiedy otwierasz kolejną paczkę miękkich żelek? Słodkie cukierki wyglądają tak uroczo i są tak dobre! To wideo prawdopodobnie sprawi, że kolejnego opakowania już nie kupisz.

Czy lubisz żelki?

Jaki jest żelek, każdy widzi – miękki, kolorowy i bezbronny, kiedy trafia do Twojej buzi. Jednak co się kryje za żelowym misiem? Jak powstał? Właśnie w sieci pojawiło się poruszające wideo, które pokazuje, jak wygląda produkcja jednego z głównych składników żelek – żelatyny.

Nie jest tajemnicą, że żelatyna, czyli to, co sprawia, że żelek jest właśnie żelkiem, wytwarzana jest z kolagenu. Składnik ten znajduje się m.in. w skórze, chrząstkach i kościach i pozyskiwany jest ze zwierzęcych ciał. Na filmie, który został obejrzany już przez blisko 4,5 miliona osób, widać kobietę, która wkłada żelka do buzi, a następnie… cofamy się w czasie, obserwując od tyłu cały proces powstawania żelatyny. Kadr po kadrze – aż docieramy do ubojni, gdzie na taśmie przesuwają się kolejno świńskie skóry, potem ciała. Widzimy, jak martwe zwierzęta są cięte na kawałki, opalane, moczone w różnych specyfikach. A na końcu – a właściwie na początku – jest tylko przestraszona świnia.

Zobacz to wideo! Jeśli jesteś fanem żelek, to prawdopodobnie Twoje podejście do tych cukierków zmieni się na zawsze.

Na szczęście, jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez gumowych cukierków, to w wielu sklepach na pewno znajdziesz ich wersję bez żelatyny.

Więcej: