Bliskie spotkanie z dziką przyrodą. Lwy próbowały dobrać się do namiotu turystów [WIDEO]

Wodopój na sawannie to miejsce, gdzie spotykają się wszystkie zwierzęta. Gorzej, jeśli nie ma w pobliżu takiego miejsca. Wtedy zwierzęta szukają innego źródła wody. Lwy były tak spragnione, że postanowiły się napoić z... namiotu. 

Pewna grupa turystów postanowiła spędzić noc w namiocie na terenie Rezerwatu Mabuasehube Game w Botswanie. Chcieli być bardzo blisko dzikiej natury. Nie wiedzieli jeszcze, że będą aż tak z nią obcować. Noc przebiegała spokojnie. Nad ranem turystów obudziły dziwne dźwięki. Jak tylko otworzyli oczy, ukazała się im grupa lwów, które zlizywały kropelki wody z ich namiotu. 

Turyści musieli najeść się strachu. Całe szczęście nikomu nic się nie stało, a lwy po zaspokojeniu pragnienia, oddaliły się w nieznanym kierunku.

Uwaga, lwy!

Lwy to bardzo niebezpieczne zwierzęta. Nieraz zdarzyło się, że zaatakowały człowieka. W marcu 2016 roku lew, który wcześniej uciekł z Parku Narodowego Nairobi, zaatakował i ranił 63-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas porannych godzin szczytu komunikacyjnego na jednej z głównych autostrad w Kenii.

Radio ZET/MB

Więcej: