Abstrakcyjna sytuacja w MPK Poznań. Kłótnia motorniczego z pasażerami [WIDEO]

Do abstrakcyjnej sytuacji doszło w Poznaniu. Motorniczy nocnego tramwaju odmówił ruszenia z przystanku dopóki para z rowerem nie opuści tramwaju.

Całe zdarzenie zostało nagrane przez jednego z podróżujących i według daty na filmie, akcja rozegrała się niedzielnej nocy. Film pt. “Uparty motorniczy i krwiożerczy rower” trafił do sieci w nocy ze środy na czwartek.

Młoda para wraz z rowerem wsiadła do starego tramwaju typu “helmut”, aby go przewieźć, lecz motorniczy uznał, że to niezgodne z przepisami ponieważ w tramwaju nie ma specjalnego miejsca do przewożenia rowerów. Motorniczy powiedział jasno, że nie ruszy dopóki rower nie opuści pojazdu.

"

- Rowery można przewozić tylko w wagonach, które są do tego przystosowane. Ten wagon nie jest przystosowany - tłumaczy przez system głośnomówiący motorniczy. "

"

- Proszę pana, jest po 23. Nie ma dużo ludzi w tramwaju - wyjaśnia chłopak. Podróżująca z nim dziewczyna dodała, że ma kontuzję i dlatego chcą podjechać tramwajem.

"
"

- Przyjedzie policja, będzie pan dyskutował z nimi - odpowiada motorniczy. "

"

- Wie pan co, to ja odkręcę przednie koło roweru, wtedy będzie niesprawny i będziemy mogli jechać - powiedział zdenerwowany chłopak. "

W tramwaju nie było wielu pasażerów. Większość z nich miała swoje miejsce siedzące i nie widziała jakiegokolwiek problemu, by przewieźć rower. Cała abstrakcyjna sytuacja została podsumowana wybuchem śmiechu podróżujących.

Sprawa została zakończona dopiero po interwencji nadzoru ruchu MPK. Pracownik wszedł do tramwaju i zapytał podróżujących - czy zgadzają się państwo na przewóz tego roweru? Wszyscy jednogłośnie odpowiedzieli “tak!”

Radio ZET/TP

Więcej: