MTV rusza z nowym kanałem. Gratka dla fanów seriali

Mamy dobre wiadomości dla miłośników kultowych kreskówek z lat 90. i i fanów starej, dobrej muzyki. W Stanach Zjednoczonych rusza program MTV Classic, na którym będzie można zobaczyć najbardziej kultowe programy muzycznej stacji.

Premiera nowego kanału odbyła się pierwszego sierpnia, czyli dokładnie 35 lat po tym, jak stacja MTV zadebiutowała w 1981 roku. 
MTV Classic zastąpi w Stanach Zjednoczonych stację VH1 Classic, emitującą teledyski z dawnych lat. Pierwszego sierpnia 2016 przez pierwszą godzinę emisji programu stacja MTV Classic pokazała dokładnie te same treści, które prezentowała przez pierwszą godzinę 35 lat  temu. 
Na antenie będzie można zobaczyć m.in.: program muzyczny „Total Request Live”, kultowe koncerty z serii „MTV Unplugged” (występy artystów takich jak: Nirvana czy Bob Dylan), kultowy serial animowany „Beavis & Butt-head”,  reality-show sprzed lat „Real World” czy program “Laguna Beach”. W ramówce nie zabrakło także nowości – zapowiedziano premierę muzyczno-komediowego programu „Wonderland".
Na razie nie wiadomo nic na temat ewentualnego uruchomienia stacji MTV Classic w Polsce. W naszym kraju obok głównego kanału MTV Polska dostępna jest stacja VH1 Polska puszczająca starsze piosenki. Jej poprzednikiem w Polsce był właśnie kanał MTV Classic.

Radio ZET/SI