Maleńczuk kpi z „dobrej zmiany". W jego teledysku: Duda, Kaczyński i Kijowski!

Maciej Maleńczuk opublikował wideo do piosenki „Fajnie", w którym w żartobliwy sposób ocenia polską scenę polityczną W teledysku pojawiły się podobizny m.in. premier Beaty Szydło, Jarosława Kaczyńskiego oraz Mateusza Kijowskiego z KOD.

– Fajnie, że mamy w naszym kraju wolność słowa / Że człowiek jest człowiekiem / A umowa to umowa (...) Fajnie, że prezydent miewa własne zdanie / Że nie jest niczym kelner na każde zawołanie" – śpiewa ironicznie Maleńczuk. 

Jak informuje sam artysta, zdecydował się napisać piosenkę, gdy nadeszła „Wiadoma Zmiana".

– Jako patriota nie mogłem zareagować inaczej niż pozytywnie i oto efekty: piosenka „Fajnie", w której ukazuję największe postaci na polskiej scenie politycznej i ich głębokie tezy - napisał Maleńczuk na swoim profilu na Facebooku.

W zrealizowanym przez Pawła Miszewskiego teledysku „pojawia się" mnóstwo polskich polityków (m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, Krystyna Pawłowicz, Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro, Aleksander Kwaśniewski). Ale nie brakuje także gości z zagranicy (prezydent Rosji Władimir Putin, kanclerz Niemiec Angela Merkel). Oprócz tego można oglądać animowane podobizny osób takich jak: Józef Piłsudski, Benedykt XVI, o. Tadeusz Rydzyk, Tomasz Karolak czy Miley Cyrus.

Radio ZET/SI