Spędził miesiąc nad jedną fotografią. Efekt zapiera dech w piersiach

Szwedzki artysta Erik Johansson tworzy niezwykłą sztukę. Mężczyzna wykorzystuje złudzenia optyczne, które sam inicjuje, aby stworzyć niesamowite sceny. Efekty swojej ostatniej pracy uwiecznił na nagraniu, które opublikował w internecie. 

Przez wielu internautów Erik Johansson został okrzyknięty mistrzem manipulacji. Nie ma w tym określeniu nic dziwnego. Do ostatniego dzieła, mężczyzna wykorzystał 17 metrów kwadratowych lustra, łódkę, aparat fotograficzny i profesjonalny program graficzny.

Na realizacji swojego pomysłu spędził niemal miesiąc, ale – jak sam podkreśla – efekt przeszedł jego najśmielsze oczekiwania. Czy ma rację? Przekonajcie się sami:

Na pierwszy rzut oka od razu widać, że taka fotografia nie mogła powstać bez pomocy specjalnych programów. To prawda. Ale Erik spędził wiele czasu, aby wszystko do siebie dopasować, i żeby całość wyglądała bardzo realistycznie.

Mężczyzna skrupulatnie nagrywał poszczególne etapy tworzenia swojego dzieła, by skleić je w całość i udowodnić szerszej publiczności, jak wiele pracy potrzeba do stworzenia magicznego obrazu.

- Wydawało mi się, że publikując nagranie, udowodnię, iż tworzenie fotografii w programach graficznych, wcale nie musi być źle postrzegane. Myślę, że pokazałem, jak wiele pracy włożyłem, aby powstało jedno zdjęcie – przyznał Erik Johansson.  

Magiczne złudzenia

Szwedzki artysta nie jest jedynym, który w swojej sztuce wykorzystuje złudzenia optyczne. Jode Steel jest Amerykanką, która posiada niesamowity talent plastyczny. Kobieta potrafi zamienić ludzkie ciało w prawdziwe dzieło sztuki.

Do swoich prac Joddy wykorzystuje jedynie łatwo ścieralne pisaki i nieograniczoną wyobraźnię. Artystka zasłynęła niedawno nagraniem, na którym tworzy iluzję optyczną na własnym ciele. Na filmie widać jedynie tułów kobiety z odsłoniętym brzuchem, który jednocześnie posłużył jej za płótno.

Co ciekawe, publikując to nagranie, Juddy chciała zwrócić uwagę osób cierpiących na anoreksję. – Głęboko liczę na to, że to nagranie otworzy oczy wszystkim, którzy ślepo podążają za niezdrowymi trendami – napisała pod filmem artystka.

Radio ZET/SK 

Więcej: