X-Men Apocalypse zostało nakręcone w Polsce. Postać Magneto mieszka w Pruszkowie

X-Men to bardzo popularna i przez niektórych uznawana za jedną z najlepszych serii, jeśli chodzi o ekranizacje komiksów o superbohaterach. I jak się okazuje, nowa część X-Men Apocalypse została nakręcona w Polsce.

Najnowszy X-Men został stworzony bez niespodzianek. Trzyma się jednego, sprawdzonego schematu, który rewelacyjnie sprawdza się w serii filmów o zekranizowanych z komiksów superbohaterach. Świat znów jest w śmiertelnym zagrożeniu i potwornym niebezpieczeństwie, a na pomoc ma się zjawić, jak zawsze niezawodny Charles Xavier z mało doświadczoną grupą mutantów.

Czy pojawią się jakieś niespodzianki? Okazuje się, że postać Magneto, która została zagrana przez Michaela Fassbendera, w X-Men Apocalypse mieszka w Polsce! A konkretniej zamieszkuje miejscowość Pruszków.

Amerykański reżyser Bryan Singer nie zlekceważył tego wątku, nie poszedł na łatwiznę i solidnie się do niego przyłożył. Aktorzy, którzy w nim występują, mówią w naszym ojczystym języku. Pierwsze doniesienia wskazują, że polski wątek w filmie trwa przez niecałe 10 minut.

Część aktorów grających w polskim wątku, z lekka kaleczy nasz język, lecz Fassbender nauczył się naszej pięknej polszczyzny do tego stopnia, że nie tylko posługuje się nią bardzo sprawnie, ale też bardzo ładnie śpiewa! W tym zaskakującym, 10-minutowym epizodzie pojawia się także polska milicja, która posługuje się taką bronią, jak... łuki.

X-Men Apocalypse przenosi się do ery „młodych mutantów”, a dokładniej do zwariowanych lat 80-tych. Dzięki temu, fani X-Menów mają doskonałą okazję do tego, aby zobaczyć jak Cyclops dostaje od Bestii swoje pierwsze okulary. Miłośnicy będą mogli też dowiedzieć się, jak część włosów Storm stałą się biała oraz będą mogli zobaczyć Wolverina, który w tej części pojawia się na moment.    

Więcej: