Macie plany na majówkę? Kilka pomysłów na weekendowy wyjazd [WIDEO]

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie masz jeszcze planów? Podpowiemy Wam, gdzie można spędzić wydłużony weekend. 

Gdzie jechać na majówkowy weekend? Oto garść pomysłów, jak spędzić wolny czas. 

Mazury

Popularnym wśród wczasowiczów miejscem na majówkowy wypad są Mazury. Jest wiele miast, w których można się świetnie bawić. Mikołajki, Giżycko czy Węgorzewo to tylko nieliczne z miejsc, gdzie pojawią się turyści.

Jak można spędzić czas w tym regionie? Na Mazurach znajduje się sieć kanałów wodnych, które łączą poszczególne jeziora. Wiele osób właśnie z tego powodu decyduje się na krótki rejs żaglówką lub spływ kajakowy. Pozostałym polecamy spacery lub przejażdżki rowerowe, wypad na ryby lub piknik na łonie natury. 

Góry

Wiele osób na majówkę wyjeżdża w góry. Jeśli lubisz wyzwania i piesze wędrówki, miejsce to jest idealne dla Ciebie. Może wybierzesz się na Morskie Oko albo zdobędziesz Śnieżkę? W górach jest bardzo duża baza noclegowa i wiele miejsc, gdzie ciekawie można spędzić czas. W Polsce znajdują się trzy pasma górskie: Karpaty, Sudety oraz Góry Świętokrzyskie

Najbardziej obleganym miejscem przez turystów będzie zapewne Zakopane. W okolicy znajdują się najbardziej popularne szlaki turystyczne. Jeśli jednak nie lubisz tłumów, polecamy wybrać się w Bieszczady lub Karkonosze. Tam turystów powinno być mniej, a widoki również są nieziemskie. 

Wybrzeże

A może masz ochotę nawdychać się jodu? Polskie wybrzeże to miejsce, które chętnie wybierają rodziny z dziećmi. Ale i inni znajdą coś dla siebie. Osoby, które szukają rozrywki mogą odwiedzić największe miasta - Trójmiasto, Władysławowo, Hel, Kołobrzeg. Tam znajduje się dużo pubów i restauracji. Jest również gdzie pospacerować. Osoby, które nastawiają się na wypoczynek, mogą wybrać się do mniejszych nadmorskich miejscowości. My zachęcamy do wyjazdu do Łeby, Mielna czy Ustki

Szukasz nocnego życia?

Jeśli jednak wolisz jechać do miejsca, gdzie szukać będziesz nocnego życia, to zachęcamy do wyjazdu do większych miast. Wiele atrakcji znajdziemy we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i w Krakowie. W tych miastach i będziesz mógł i pobawić się i pozwiedzać. 

Radio ZET/MB

Więcej: