Małpa, która pali paczkę papierosów dziennie, stała się królową internetu

Azaela z koreańskiego zoo stała się gwiazdą internetu ze względu na swój... nałóg. Szympansica dosłownie odpala jeden od drugiego!

Podczas gdy w Polsce i wielu innych krajach świata następuje tendencja spadkowa, jeśli chodzi o palenie i liczbę nałogowych palaczy, ta małpa postanowiła iść pod prąd: zaczęła palić paczkę papierosów dziennie! 19-letnia małpa, która okrzyknięta została po prostu "palącym szympansem", jest w centrum zainteresowania odwiedzających zoo w Pjongjang, stolicy Korei Północnej. Azaela pali jak smok, a kiedy nie ma pod ręką zapalniczki, to dosłownie odpala jeden od drugiego. W internecie pojawiły się już dziesiątki filmików i zdjęć małpy.

Wielu odwiedzających jest zachwyconych szympansicą, która pali. Ich zdaniem jest to zabawne. Inni nie kryją oburzenia faktem, że opiekunowie pozwalają małpie palić papierosy. Na takim stanowisku stoi PETA. Organizacja wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że uzależnianie zwierzęcia od papierosów jest szczególnym okrucieństwem. Są i tacy, którzy twierdzą, że skoro zwierzę ma ochotę palić, to trzeba mu pozwolić. Przedstawiciele zoo tłumaczą, że małpa pali, ale się nie zaciąga.

Co o tym sądzicie?

Więcej: