12-letnia dziewczynka, jako panna młoda. Jak byś zareagował?

Ślubna sesja zdjęciowa, a w roli głównej panna młoda w wieku 12 lat. Jak ty byś się zachował, gdybyś zobaczył taki obrazek? Libańscy youtuberzy z kanały KAFA przeprowadzili eksperyment społeczny, który miał unaocznić coraz większy problem zawierania małżeństw pod przymusem. 

12-letnia dziewczynka w sukni ślubnej, a obok niej ok. 60-letni mężczyzna ubrany w garnitur. Wspólnie pozują nad brzegiem wody do zdjęć, aby mieć pamiątkę ze ślubu na długie i szczęśliwe życie małżeńskie.

Organizatorzy tego eksperymentu chcieli sprawdzić reakcję postronnych osób na widok dziecka wychodzącego za mąż za mężczyznę, który mógłby być jego dziadkiem.

Oczywiście, całe przedsięwzięcie było szczegółowo zaplanowane. W nagraniu występują aktorzy, którzy doskonale wcielili się w swoje role. Reakcje przechodniów, którzy widzieli całą sytuację, były bardzo różne.

Jeden z przechodniów oskarżył fotografa robiącego zdjęcia o to, że jest przestępcą. Do wymiany zdań włączył się podstawiony pan młody, który odpowiedział bardzo zdecydowanie i stanowczo.

- To nie twoja sprawa. Dostałem pozwolenie od rodziców – powiedział aktor.

Znalazły się również takie osoby, które gratulowały i życzyły nowożeńcom szczęścia na „nowej drodze życia”.

Rosnący problem

Eksperyment miał zwrócić uwagę na rosnący problem zaślubin coraz młodszych dziewcząt. Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych (UNFPA) szacuje, że na całym świecie jest prawie 15 mln dziewczynek poniżej 10. roku życia, które są zmuszane do małżeństw z dużo starszymi mężczyznami.

"

To nagranie miało być szokujące, ponieważ sama praktyka zmuszania do małżeństw jest szokująca. W niektórych regionach Libanu rodzic może wyrazić zgodę na małżeństwo, jeśli jego córka nie skończyła 9 lat. Bez zgody rodziców można poślubić dziecko w wieku 14 lat – powiedział dziennikarzom Independent, Maya Ammar koordynator zaplanowanej akcji. "

W większości krajów na świecie małżeństwa – bez pozwolenia rodziców – dozwolone są od 18. roku życia.  

Radio ZET

Więcej: