W Rzeszowie stanął podstępny „mammograf”. Gratulujemy kreatywności

Dużo się mówi o raku piersi i profilaktycznych badaniach. Pewien mężczyzna dla żartu postanowił to wykorzystać i ustawił się ze swoim „mammografem” na rzeszowskim rynku. 

Urządzenie mężczyzny było bardzo prowizoryczne, stworzone z kartonu z wyciętymi dwoma otworami. Znalazły się na nim nawet naklejki z napisem NFZ oraz napis „cycki tutaj”. W kartonie znajdował się autor pomysłu, który zapraszał do badania piersi. Zdjęcie obiegło media społecznościowe oraz pojawiło się na zagranicznych portalach. 

Autorowi pomysłu trzeba pogratulować kreatywności. Ciekawe, czy któraś z przechodzących pań dała się zbadać? :)

Badania profilaktyczne

W przyszłości nie radzimy korzystać z podobnych mammografów. Wystarczy umówić się do lekarza. Poza tym bardzo często w dużych miastach prowadzone są akcje darmowej mammografii. W październiku w Warszawie ruszyła „DOTYKAM=WYGRYWAM”. Można było za darmo się przebadać i skonsultować z lekarzem. 

Można przeprowadzić również samobadanie piersi. Jednak skąd wiedzieć, czy ma się nowotwór? Pewna Australijka opublikowała na Facebooku zdjęcie zmienionej chorobowo piersi. W ten sposób chciała uświadomić kobiety, jak rozpoznać nowotwór

Radio ZET/MB

Więcej: