Maraton Warszawski 2016: TRASA - mapka, utrudnienia komunikacyjne i objazdy

38. PZU Maraton Warszawski już w niedzielę 25 września. Tradycyjnie dla mieszkańców miasta będzie to trudny dzień. Będą liczne zmiany w komunikacji miejskiej, objazdy i zamknięte ulice. Jak uniknąć korków?

Trasa PZU Maratonu Warszawskiego przebiegać będzie przez kilka dzielnic miasta. Utrudnienia komunikacyjne i zmiany w ruchu czekają kierowców od samego rana. Ursynów, Centrum, Praga Północ, Żoliborz i okolice Starego Miasta – tu będzie najtrudniej. Jak dokładnie przebiegać będzie trasa 38. Maratonu Warszawskiego?

Maraton Warszawski 2016 – trasa, start i meta

Po raz pierwszy uczestnicy biegu ruszą z Krakowskiego Przedmieścia. Start Maratonu Warszawskiego znajdować się będzie na wysokości bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego, co związane jest z 200-setną rocznicą powstania uczelni. Z kolei meta biegu przewidziana jest na Wybrzeżu Gdyńskim, niedaleko Mostu Gdańskiego.

Trasa 38. PZU Maratonu Warszawskiego

Trasa Maratonu Warszawskiego od startu przebiegać będzie Nowym Światem, przez Rondo de Gaulle’a i Plac Trzech Krzyży, następnie maratończycy pobiegną przez Aleje Ujazdowskie – Plac na Rozdrożu – Aleję Szucha – Plac Unii Lubelskiej – Puławską – Domaniewską - Bukowińską – Nowobukowińską – Rolną – KEN – Indiry Gandhi – Jana Rosoła – Filipiny Płaskowickiej – Kokosową – Orszady – Prymasa Augusta Hlonda – Aleją Rzeczypospolitej – Jana III Sobieskiego – Aleją Wincentego Witosa – Czerniakowską – Gagarina – Łazienkami Królewskimi – Agrykolą – Mysliwiecką – Rozbratem – Leona Kruczkowskiego – Tamką – przez Most Świętokrzyski – Wybrzeżem Szczecińskim – Wybrzeżem Helskim – Ratuszową – Namysłowską – przez Rondo Starzyńskiego i Most Gdański – Międzyparkową – Bonifraterską – Muranowską – Andersa – Mickiewicza – do Placu Wilsona – Zygmunta Krasińskiego – Gwiaździstą – Wybrzeżem Gdyńskim aż do mety.

Maraton Warszawski 2061: mapka trasy

Maraton Warszawski

Utrudnienia komunikacyjne w Warszawie: gdzie i do której?

Najwięcej zmian w ruchu i objazdów będzie w godzinach porannych. W Centrum zamknięte będą m.in. skrzyżowanie Świętokrzyskiej z Nowym Światem, Rondo de Gaulle’a, Aleje Ujazdowskie i Plac Trzech Krzyży. Wszystkie utrudnienia w Centrum zniknąć powinny do godziny 11.00.

Utrudnienia komunikacyjne pojawią się w okolicach całej trasy Maratonu Warszawskiego. Dokładną rozpiskę znaleźć można na stronie internetowej biegu.

Jak uniknąć trudności i objazdów? Korki i zmiany w ruchu w czasie maratonów są prawdziwą zmorą mieszkańców Stolicy. Niestety, aby tego uniknąć najlepiej przed południem po prostu nie wychodzić z domu lub zaplanować wyjazd za miasto – i koniecznie wyjechać przed 8.00.

Więcej: