Maria Andrejczyk sensacją w Rio! Piękna Polka liderką [GALERIA]

Maria Andrejczyk zaskoczyła wszystkich! 20-letnia polska olimpijka w kwalifikacjach rzutu oszczepem w Rio zaliczyła rewelacyjny wynik - aż o trzy metry pobiła swój życiowy rekord i ustanowiła nowy rekord Polski. Zobacz, jak wygląda fenomenalna lekkoatletka!

20-letnia Maria Andrejczyk stała się prawdziwą sensacją w Rio. Młoda Polka w kwalifikacjach rzutu oszczepem pobiła swój życiowy wynik - 64,08 m. Piękna lekkoatletka uzyskała rezultat 67,11 m i zdetronizowała aktualną rekordzistkę świata - Barborę Spotakovą. To najlepszy wynik tego roku na całym świecie i jednocześnie nowy rekord Polski!

Andrejczyk to młoda zawodniczka trenująca w barwach klubu LUKS Hańcza Suwałki. Od kilku lat bierze udział w zawodach na szczeblu międzynarodowym. W 2013 roku brała udział w Mistrzostwach świata juniorów młodszych, niestety bez awansu do finału. Jednak już w rok później, na Mistrzostwach świata juniorów zajęła piąte miejsce. Potem był kolejny sukces: pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy w 2015. Ale dopiero jej występ w kwalifikacjach w Rio był wielkim zaskoczeniem - nawet dla niej samej. Zobaczcie, jak wygląda piękna i uzdolniona Maria Andrejczyk!

Więcej: