Paździoch wcale nie odchodzi ze "Świata według Kiepskich"

Niedawno fanów serialu "Świat według Kiepskich" zasmuciła wiadomość o tym, że z produkcji odchodzi Ryszard Kotys, niezastąpiony odtwórca roli Mariana Paździocha. Okazuje się jednak, że wielbiciele "Kiepskich" mogą spać spokojnie.

Marian Paździoch to jedna z głównych postaci znanego serialu "Świat według Kiepskich". Niektórzy są zdania, że to on, a nie Kiepski, jest najlepszym bohaterem produkcji. Trudno byłoby widzom wyobrazić sobie, że więcej nie pojawi się na Ćwiartki 3/4, a Ferdek nie będzie miał już z kim toczyć swoich sporów albo snuć wywodów o życiu i świecie. A właśnie taka informacja - o odejściu Ryszarda Kotysa, odtwórcy roli Paździocha - pojawiła się kilka dni temu. Media sugerowały, że powodem rezygnacji aktora z roli były względy zdrowotne. Kotys ma już 84 lata i dla niektórych rzeczywiście może na grę nie mieć już siły i chęci.

Okazuje się jednak, że fani serialu mogą spać spokojnie. Ryszard Kotys po prostu nie zagra w bieżącym sezonie, ale już za kilka miesięcy wraca na plan i będziemy mogli oglądać go w kolejnej serii. Przedstawiciele Grupy ATM, producenta serialu, poinformowali, że aktor wręcz nie może doczekać się powrotu do pracy.

"Świat według Kiepskich" emitowany jest w telewizji już od 18 lat - dokładnie od 1999 roku i doczekał się już 29 sezonów. W produkcji wystąpiło gościnnie wiele gwiazd, jak np. Małgorzata Kożuchowska, Daniel Olbrychski czy Zbigniew Wodecki.

RadioZET.pl/SA

Więcej: