Mariusz Pudzianowski jak Conor McGregor. Mańkowski broni Pudziana

Pudzian jest jednym z ulubieńców polskiego internetu. Choć w sieci pojawia się niewiele negatywnych komentarzy na temat Mariusza, to jednak zawodnik KSW, Borys Mańkowski, postanowił wziąć go w obronę.

Na Facebooku Borysa Mańkowskiego, znanego zawodnika KSW, kilka dni temu pojawił się wpis, w którym Mariusz Pudzianowski został zestawiony z Conorem McGregorem – irlandzkim mistrzem UFC. Nie chodzi jednak o ich umiejętności jako zawodników MMA, a o… kasę za walki. Wszystko z powodu komentarzy na temat wysokich pieniędzy, jakie dostają zawodnicy za walki w KSW. Część fanów zaczęła twierdzić, że największa polska federacja mieszanych sztuk walki to dziś bardziej biznes, niż sport. Podobno przyczynił się do tego m.in. Pudzian, który – zdaniem niektórych – występuje w KSW głównie dla kasy i dla federacji ma być maszynką do napędzania widzów. Po ostatnich galach w internecie pojawiała się fala komentarzy na temat niskiego poziomu walk.

Borys Mańkowski postanowił Pudziana wziąć w obronę i napisał do fanów takie słowa:

"

Bardzo dużo ludzi mówi o Mariuszu Pudzianowskim okropne rzeczy typu... myślę, że nie muszę nawet niczego cytować, sami na pewno wiecie i co niektórzy z Was na pewno też piszą/mówią o nim tylko źle. To samo ma się Conora McGregora, tyle że trzeba pomnożyć wszystkie "hejty" razy 100 000 - i oczywiście dotyczą trochę innej treści, ponieważ... wiadomo... nikt mu nie powie, że nie jest znakomitym zawodnikiem, ale... jest bardzo dużo "ale". Ja chciałbym powiedzieć tylko jedno, dziękuję Pudzianowi w imieniu swoim jak i wszystkich polskich zawodników, ponieważ gdyby nie on, maksymalną wypłatę za walkę jaką można byłoby zgarnąć w PL,  to byłoby może z 5 tysiaków,a o MMA nadal mówiłoby się jak o "lordzie Vordemorcie"; i oczywiście dziękuje naszemu "Zielonemu Ludkowi", bo zrobił to samo, ale oczywiście na skalę światową, a im lepiej mają wszyscy zawodnicy MMA na świecie, tym ja jestem szczęśliwszą osobą. "

Zgadzacie się z tym, co napisał Borys? Trzeba przyznać, że Pudzian jest naprawdę pracowitym człowiekiem, który osiągnął wiele dzięki swojemu uporowi. Także w sporcie. W KSW uważany jest za wielką gwiazde i doceniany przez fanó - a to dla niego prawdopodobnie liczy się najbardziej.

Radio ZET/AS

Więcej: