Matki pracujące w obiektywie artystki. „Bo praca i macierzyństwo nie muszą się wykluczać”

Znana fotografka Tara Ruby stworzyła kolejny, doceniony przez miłośników fotografii na całym świecie projekt. Tę sesję fotograficzną zadedykowała wszystkim pracującym mamom. Przed jej obiektywem w strojach roboczych stanęły matki karmiące piersią. „Bo praca i macierzyństwo nie muszą się wykluczać” – tak uważa artystka.

Przed obiektywem Tary Ruby, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród w dziedzinie fotografii, stanęły przedstawicielki takich zawodów jak lekarka, strażak, żołnierz, tancerka, pielęgniarka.

Celem fotografki było nie tylko ukazanie silnej więzi między matkami a dziećmi, ale także wielozadaniowości kobiet, które z powodzeniem łączą pracę z ich wychowaniem.

Mogą pracować, karmić piersią, robić karierę, jednocześnie dbając o najpiękniejszy cud, który mają w domu – potomstwo. A oto dowody.

Piękno macierzyństwa zamknięte w fotografii

Widok kobiety karmiącej piersią mówi wszystko, albo prawie wszystko o macierzyństwie. Ale nie wszystkim podobają się tak wyjątkowe fotografie, zwłaszcza gdy trafiają do internetu.

Fotograf Jeff Beall opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie siedmiu karmiących kobiet. Post szybko spotkał się z ostrą falą krytyki. Większość mężczyzn była bardzo oburzona niesmacznym, ich zdaniem, zdjęciem. 

Fotograf nie uległ namowom i zdjęcie pozostawił na portalu. Jednak nie na długo. Krótko po wiadomościach usunął je administrator strony.

Fala hejtu zalała także zdjęcie autorstwa Jen Pritchett. Gdy fotografka opublikowała na swoim Facebooku zdjęcie młodej mamy karmiącej dwójkę dzieci w wannie pełnej kwiatów i mleka, pojawiły się obraźliwe komentarze. Hejterzy wypomnieli Kassondrze tuszę, kolor skóry i rozmiar biustu. Oberwało się także Jen Pritchett, która „przecież nie musiała wrzucać tak kontrowersyjnej fotografii do sieci”.

Na szczęście Kassondra podeszła do złośliwych uwag z dystansem.

Uważacie, że młode mamy z powodzeniem mogą realizować się w pracy?

Radio ZET/SJ

Więcej: