Melania Trump nową pierwszą damą. Jaką miała przeszłość?

Melania Trump została nową pierwszą damą Stanów Zjednoczonych. Kim jest żona Melania Trumpa? Czym zajmowała się w przeszłości?

Melenia Trump: nowa pierwsza dama Stanów Zjednoczonych

Melanija Knavs, bo tak pierwotnie nazywała się przyszła żona prezydenta Stanów Zjednoczonych, urodziła się w 26 kwietnia 1970 roku w Słowenii na terenie komunistycznej Jugosławii. Do Nowego Jorku przeniosła się w 1996 roku, gdzie rozpoczęła pracę jako modelka. Postanowiła wówczas zmienić nazwisko na bardziej medialne – Knauss. Melania jest pierwszą w historii Stanów Zjednoczonych żoną prezydenta, która pochodzi z kraju komunistycznego. Ale już drugą pierwszą damą, która urodziła się poza USA. Pierwszą była bowiem Brytyjka Louisa Adams, żona szóstego prezydenta USA Johna Quincy'ego.

Melania Trump: pierwsza dama w negliżu

Melania przez wiele lat pracowała jako modelka. Zdobiła okładki najważniejszych magazynów poświęconych modzie, m.in. „Vogue, „Harper's Bazaar", „British GQ" czy „In Style". Występowała także  w wielu reklamach. Ma własną kolekcję biżuterii oraz linię kosmetyków.W 2000 roku przyszła pierwsza dama wystąpiła w rozbieranej sesji zdjęciowej dla magazynu „GQ". – Jestem przy narzeczonym jak najczęściej i dbam, żeby zawsze był zrelaksowany – mówiła w wywiadzie. 

Trzecia żona Trumpa, pierwsza dama

Melania jest trzecią żoną Donalda Trumpa. Ślub wzięli w 2005 roku. Przyszła pierwsza dama miała na sobie sukienkę za 200 tysięcy dolarów domy modu Dior. Donald i Melania mają wspólnego syna Barrona. Chłopiec ma 11 lat i ponoć jest bardzo podobny doj ojca.

Radio ZET/SI