Michał Szpak jedzie na Eurowizję. Jak znalazł się na polskiej scenie? [WIDEO]

Michał Szpak będzie reprezentował Polskę na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Kim jest ten człowiek? Jak się znalazł na polskiej scenie?

26-letni artysta pochodzi z Jasła. Swoją popularność zyskał dzięki pierwszej edycji konkursu X Factor. Jego pojawienie się na castingowej scenie wywołało salwę śmiechu, a wszystko przez nietypowy wygląd artysty - chłopak zwykle ma pomalowane paznokcie i nosi długie kręcone włosy. 

W programie był w grupie Kuby Wojewódzkiego. Jako uczestnik X Factora zaśpiewał piosenki: "Californication", "Fever", "You Are So Beautiful", "Knockin' on Heaven's Door". Szpak dotarł do finału, w którym zaśpiewał piosenkę "Hallelujah" Leonarda Cohena. Michał Szpak w X Factorze zajął drugie miejsce.

O swoim udziale w programie opowiedział w wywiadzie w Radiu Elka. 

Potem już cała kariera bardzo szybko się potoczyła.

Szpak był jednym z artystów na Orange Warsaw Festival. Tam pierwszy raz wystąpił przed tak ogromną publicznością.  

13 grudnia 2011 roku wydał swój pierwszy album - XI. Znajdują się w nim dwa single: "Po niebo" i "Rewolucja". 

Od tamtego czasu Michał Szpak zdobył wiele nagród, w tym Złoty Samowar w 2013 roku i 50 tysięcy złotych na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Piosenką "Oczy czornyje". Tą piosenką chwycił widzów za serca. 

2015 rok obfitował w sukcesy Michała Szpaka. Zwyciężył on w konkursie SuperPremiery na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

13 listopada 2015 roku Michał Szpak wydał swój kolejny, już drugi w jego karierze album "Byle być sobą". Piosenką "Color of Your Life” wygrał eliminacje do konkursu Eurowizji 2016.

Będziecie trzymać za niego kciuki?

Więcej: